Zamów projekt grafiki!
POLUB NAS! ;-)

Polub nas! - Sklep Argumental.pl

KANAŁ YT

Kanał YT - Sklep Argumental.pl

PŁATNOŚĆ / DOSTAWA

Operator płatności w Sklepie Argumental.pl

 

Dostawcy produktów Sklepu Argumental.pl

Newsletter

Trójkąt Sierpińskiego - koszulka męska Święta Geometria

KOSZULKI MĘSKIE|KOSZULKI MĘSKIE » Święta Geometria

Koszulka męska z grafiką Świętej Geometrii - Trójkąt Sierpińskiego

Grafika Świętej Geometrii na koszulkę męską - Trójkąt Sierpińskiego

 
Cena:59.00PLN
  • Tabela rozmiarów koszulki męskiej w Sklepie Argumental.pl

Czy można w prosty sposób udowodnić, że nie istnieją tzw. przypadki i rzeczywistość układa się według określonego wzorca? Można. Mało tego! Można to zrobić za pomocą losowych liczb, czyli... tzw. przypadku, ;-) ukazując chaosem porządek. Wystarczy do tego kartka papieru, ołówek, kość do gry i cierpliwość...

Narysuj, czy raczej oznacz trójkąt równoboczny (nie jest to wymagane, ale powstała figura będzie symetryczna) za pomocą 3 kropek (wierzchołków trójkąta) i opisz je literami A, B i C. Następnie wewnątrz trójkąta (w dowolnym miejscu) dodaj kolejną kropkę, która będzie służyć za punkt początkowy gry w chaos. Rzucając kością, losuj wierzchołki trójkąta (wcześniej przyporządkuj do nich po dwa pola na kości: liczby 1 i 2 = A, 3 i 4 = B, 5 i 6 = C). Po wylosowaniu danego wierzchołka, zaznacz kropkę dokładnie w połowie odległości, pomiędzy wierzchołkiem, a punktem początkowym. Zaznaczona kropka staje się teraz nowym punktem początkowym. Powtarzaj losowanie wielokrotnie. Przy kilkuset rzutach kością zacznie się wyłaniać fraktal, czyli tytułowy trójkąt Sierpińskiego, który będzie tym dokładniejszy, im więcej wykonasz rzutów kością.

Tak oto nieskomplikowany algorytm ukazał piękno Wszechświata, jego złożoność, a zarazem prostotę i udowodnił, że życiem rządzą niewidzialne prawa. To jest Święta Geometria.

PS. Jesteśmy pewni, że każdy kto zagra w chaos i dostrzeże porządek w nieporządku, powie: jestem w kropce. ;-)

Cechy produktu
TypKoszulka męska Super Premium bez szwów bocznych. Jednoczęściowy ściągacz wykonany z prążkowanej bawełny z Lycrą®, wykończony taśmą wzmacniającą na ramionach koszulki z tego samego materiału.
Kolorbiały, white
MarkaFruit of the Loom, kultowa marka założona w 1851 roku. Firma posiada certyfikat OEKO-TEX® Standard 100, certyfikat WRAP i stosuje własny, rygorystyczny Kodeks Postępowania FOL.
MateriałBawełna 100%. Przędza Belcoro® tkana w gęsty i drobny splot o czystszej i bardziej stabilnej powierzchni, poprawiającej jakość nadruku na koszulce.
Gramatura190 g/m²
Waga~ 200 g
Grafika (wzór)Folia Flex wprasowana na gorąco w koszulkę.
Grafika (wymiary)20 cm x 21 cm