Zamów projekt grafiki!
Wyszukiwarka
Newsletter

Nowy projekt graficzny "JAPAN" - symbol wiśniowego drzewa dla miłośników Japonii

Data:18 luty 2020
  • „JAPAN” - nowy projekt graficzny na koszulkę. Symbol wiśniowego, rozkwitającego drzewa dla miłośników Japonii.
    „JAPAN” - nowy projekt graficzny na koszulkę. Symbol wiśniowego, rozkwitającego drzewa dla miłośników Japonii.

Porządkując dawne projekty graficzne, natrafiliśmy na symbol japońskiego drzewa wiśniowego (grafika poniżej), który stworzyliśmy w 2011 roku w reakcji na tragedię w Fukushimie. Wyrażając naszą solidarność z Japończykami, zaprojektowaliśmy znak, który jest połączeniem słońca z flagi narodowej Japonii, wiśniowego drzewa i pękającej ziemi. Uznaliśmy, że w ten, graficzny sposób okażemy współczucie narodowi japońskiemu...

Symbol graficzny wiśniowego drzewa upamiętniający trzęsienie ziemi w Japonii w Fukushimie 2011 roku.

Prawie dekadę później znak nadal pozostaje aktualny, choć my już inaczej postrzegamy tamtejszy dramat. Dziś, kiedy bardziej świadomie i uważnie obserwujemy świat, widzimy, że wszystko, co do niego wysyłamy ma szansę na materializację, dlatego projektujemy symbole o pozytywnym wydźwięku i wpływie na rzeczywistość. Postanowiliśmy zatem usunąć ze starego znaku spękaną, japońską ziemię, zostawiając już tylko rozkwitające, wiśniowo-słoneczne drzewo, aby wyrazić życzenie patrzenia jedynie na zdrową i szczęśliwą Japonię.

Minimalistyczna forma "fukushimskiego" symbolu nie pozwala na zastosowanie w projekcie detali japońskiej wiśni, więc pozostaliśmy przy poprzednim zabiegu graficznym ukazania pnia i zarysu kilku gałęzi, bo właśnie w prostocie tkwi atut tego znaku, teraz już z podpisem "JAPAN" i stylizowaną typografią. Na koszulce przypomina duże serce. :-)

„JAPAN” - symbol japońskiego, wiśniowego drzewa-słońca na koszulkę męską - Sklep Argumental.pl

Czując radość z osiągniętego efektu, ;-) opracowaliśmy dodatkowo bardziej realistyczną i delikatną wersję symbolu, dedykowaną dla kobiet. Zniknęło słońce, ale pojawiły się kolory i również indywidualna typografia.

„JAPAN” - symbol japońskiego, wiśniowego drzewa na koszulkę damską - Sklep Argumental.pl

Symbole pełnią rolę życzeń, więc teraz Japonia może odradzać się po wielu kataklizmach i w pełni rozkwitać. Mamy nadzieję, że skromna twórczość Argumental zasili przestrzeń dobrą energią i pomoże Japończykom odzyskać szybciej równowagę. Taka jest nasza intencja.

Pozdrawiamy Japończyków i wszystkich miłośników Japonii. :-)

PS. Typografia dla obu wersji znaku "JAPAN" została stworzona od podstaw i być może opracujemy i udostępnimy całe fonty.

 

Komentarze

Komentarz